Aleviliğin Anayasası Aleviliğin, Anayasası, Alevilik teorisinin doğuşundan günümüze kadar temel, vazgeçilmez, olmazsa olmaz kuralların bir araya getirilişidir.
Bu kitapta yer alan hiçbir görüş yazarın görüşü değildir. Delilleri ile desteklenmiş tarihte Alevilerin savunduğu, uğruna öldüğü, günümüze kadar taşıdığı ve günümüzde de savunulan görüşlerdir.
Kitabı okuduğunuzda bugün dahi bizlerin rahatlıkla savunamayacağımız, savunmaktan korktuğumuz görüşleri tarihte Alevilerin o zor şartlarda nasıl savunduklarını göreceksiniz.
Anayasa sözcüğündeki amaç bir devletin bir kurumun, bir hareketin anayasası değil, bir düşüncenin, bir görüşün temel yasalarını, temel özelliklerini, zorunlu unsurlarını dile getirmektir.
Bu kitabı okuduğunuzda yüzyıllar önce belleri bükülmüş, elleri nasırlı tarlada, ahırda, ağılda çalışan o kimsesiz insanların yani Alevilerin ne kadar güzel fikirler yarattığını, modern çağda yaşayan bizlerden ne kadar ileri ve ne kadar ileri ve ne kadar aydın olacağınızı göreceksiniz. Aleviliğin Anayasası, Akyüz Yayın Grubu, 9789757350668, İsmail Metin
Stok Kodu
9789757350668
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
235
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat