19. yüzyılının puslu Edinburgh'unda dört kişi, dindar bir akademisyen, bir albay, şaibeli bir işadamı ve emekli bir deniz feneri bekçisi- vahşice öldürülür.
Bu cinayetleri kim işlemiştir? Kurbanlar arasında bir bağlantı var mıdır? Cinayetleri rüyasında tüm ayrıntılarıyla gördüğünü iddia eden ve sürekli bir fenerciyi suçlayan solgun yüzlü genç kadın kimdir?
Cinayet soruşturmasını yöneten, müfettiş Carus Groves, sıradan kariyerinin sonlarında büyük bir başarı yakalamaya kararlıdır. Cinayetleri çözmek isteyen iki kişi daha vardır: Edinburgh Üniversitesi Mantık ve Metafizik Profesörü Thomas McKnight ve genç yardımcısı, İrlandalı mezarlık bekçisi Joseph Canavan.
Sahip oldukları tüm yetenekleri, mantık, akıl, içgüdü, felsefe ve şansı kullanarak cinayetleri çözmeye çalışırken, Cehennemin Kapılarını da aralayacaklardır...
Hem bir dönemi anlatan, hem de insanoğlunu tüm zamanlarda meşgul eden temaları ele alan bu kitap, heyecan dolu bir macera; sadece kötülüğün gerçek doğasını sorgulamakla kalmıyor, aynı zamanda hayal gücünün bastırılmasının tehlikelerini de anlatıyor. O'Neill okura korkutucu bir hikâye anlatmakta, bunu yaparken de onu aydınlatmakta. Yazar, ender rastlanan bir yeteneğe sahip. Fenerci, hayal gücünün nelere kadir olduğunun bir göstergesi. Mutlaka okunması gereken bir kitap.
San Francisco Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759067120
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
352
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-03
Çeviren
Özge Özgür,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat