111 Yürek 111 Yakarış

%20
111 Yürek 111 Yakarış,İbrahim Refik

Liste Fiyatı : 11,90 TL
İndirimli Fiyat : 9,52 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Dua Allah'a yollanmış bir davettir. Allah'ın bu davete icabet ederek kalbimize misafir olması kalbimizin de O Yüceler Yücesi'nin misafirliğiyle hayat bulmasıdır.
Dua aczimizin fakrımızın yalnızlığımızın ve yetimliğimizin iniltilerini ebedi meyvelere dönüştüren bereketli bir yediverendir.
Dua Yaratıcımızın ''Rabb'' olduğunu bizim de O Rabb karşısında ''abd'' olduğumuzu kavrayıp kulluğumuzu teyid etmenin adıdır. Ki bu teyid ile ''abd'' den ''Rabb''e saf gözyaşlarıyla yükselen kulluk niyazlarının Rabb den abd e rahmet sağanağı şeklinde inişidir.
Dua her dilden yeter ki can ü gönülden dilemenin adıdır. Çünkü esas olan dilden dökülen kelimeler değil gönülden yankılanan iniltilerdir. Hele bir de buna gözün yağmurlaşması eşlik ediyorsa...
Evet, dua edebilmek, Gani i Mutlak'tan isteyebilmek biz ademoğulları için başlı başına bir mazhariyettir. Rabb İ Rahimimiz dilimizi dua için çözüp serbest bırakıyorsa bize ihsanda bulunmayı sonsuz hazinesinden vermeyi arzu ediyor demektir. Bunun için isteyelim O'ndan; bıkmadan, usanmadan isteyelim.
''Ne hahi dad, ne dadi hah -Eğer vermek istemeseydi istemeyi vermezd'' kelam-ı kibarında ifade edildiği gibi biz istemeyi bilmezdik, eğer O içimize isteme duygusunu yerleştirmeseydi. Yerleştirdi ki isteyebilelim. Onun için açalım ellerimizi alemlerin Rabbi'ne dua dua yakaralım. Yüreğimizden gele gele ''Bittim ya Rabb'' diye inlediğimizde Rabbimizin Dayan yettim kulum diyeceğinden hiç kuşkunuz olmasın
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758540914
Sayfa Sayısı
288
Basım Tarihi
2012-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat