Zekanın Serbest Oyunları

%20
Zekanın Serbest Oyunları,Ömer Emiroğlu

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Zekanın milyonerleri tabir edebileceğimiz zeka seviyesi yüksek sıradışı kişiliklerin söyledikleri düşündürücü ve ince nükteler, ortaya koydukları orijinal tesbitler, zarif taşı gediğine koymalar, yaptıkları keskin ve kıvrak hamleler bir anlamda zekanın serbest oyunlarıdır. Zeka bu hamlelerle teneffüse çıkıp rahatlayarak deşarj olur.
Modern dünyadaki giderek kabalaşan ve sığlaşan insan profilinin ortaya koyduğu zeka katsayısı düşük basit nükte ve hareketlere mukabil, gerçek anlamdaki zeka oyunları zarafet ve estetik boyutu yüksek bir bilgeliktir. Bunlar sokak kültürünün ürettikleri kaba-saba şeylerden çok farklıdır.
Bu kaliteli zeka oyunları, keskin zekalı tabir edeceğimiz nitelikli insanlar tarafından üretilirler. Bilgelik kokan bu birbirinden güzel zeka oyunlarını, zaman kolay kolay eskitemez. Onlar, sözlü ve yazılı kültürün hafızasına kaydolup nesilden nesile aktarılarak ölümsüzlüğe ererler.
Bu kitap, dinleyenin zihninde kıvılcım, gönlünde ferahlama ve dudaklarında tebessüm hasıl eden tarihin hafızasına kaydetmiş olduğu zekanın serbest oyunlarından zengin bir buket sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789758540907
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
191
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat