Kuramdan Uygulamaya Yerel Yönetimlerİlkeler Yaklaşımlar ve Mevzuat

%10
Kuramdan Uygulamaya Yerel Yönetimler,Mustafa Ökmen
Eserin içeriği,bu alanda yazılmış en işlevsel ve en güncel kapsamı ifade etmektedir.Kitabın metni,yerel yönetim konusunu teorik zeminde en başından ele alıp,küresel boyuta taşımakta,oradan da ülke uygulamaları ekseninde bir karşılaştırmalı analize varmaktadır.Ardından Türkiye'de yerel yönetimleri tarihçesiyle birlikte tüm yönleriyle ele alarak,günümüz reformlarına ve uygulamalarına bilimsel perspektifte sistematik açıklamalar getirmektedir.Yerel yönetimler, Türkiye ekseninde anlatılırken,bu alandaki yeni yaklaşım ve teknikler de bir bütünlük içinde sunulmaktadır.

Eserimiz, üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci Bölümde Kavramsal Çerçeve: Yerel Yönetim Teorisi sunulmakta, İkinci Bölümde Türkiyede Yerel Yönetimler ayrıntılı olarak anlatılmakta, Üçüncü Bölümde ise Yerel Yönetimlerde Çağdaş Yönelimler ve Yeniden Yapılanma başlığı altında yerel yönetimlerle ilgili gelişmeler geniş bir içerikte aktarılmaktadır. Kitabın sonunda okuyucularımızın faydalanmasına yönelik yerel yönetimler kanunlarımızı kapsayan ulusal yasalar ve Avrupa bağlamında öne çıkan Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı ile Avrupa Kentsel Şartı ek olarak sunulmaktadır. Eser, zengin bir referans havuzundan beslenmiş ve konular olabildiğince güncellenmiştir.

Bu güncel ve akademik çalışmanın,salt bir fakülte ders kitabı olmaktan öte,bu popüler konuyla ilgilenen her kesime hitap edecek bir kapsamda ve sunumda hazırlandığını ifade etmek isteriz. (ÖNSÖZ)
Stok Kodu
9789752531284
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
640
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2008-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat