Bu kitap AutoCAD çizim programının R12 sürümünü öğrenmek isteyenler için yazılmıştır. AutoCAD R12 programını kullanmaya yeni başlayanlar için bir eğitici kılavuz niteliği taşıyan kitap, bu programı halen kullanmakta olanlar için de bir başvuru kaynağı olacaktır.
Kitap AutoCAD R12 programının hem DOS hem de Windows sürümlerinde kullanılan komutları içermektedir.
Komutlar, çizim işlemi sırasına göre sınıflandırılmıştır. Böylece her aşamadaki sorunlara ve işlemlere anında çözüm önermek amaçlanmıştır.
Kitap sadece AutoCAD komutlarını içermemekte, ayrıca RENDER ve AME (Katı Modelleme) konusunda da sizlere yardımcı olacak ipuçları sunmaktadır. Bu nedenle diğer kaynaklardan daha kapsamlı ve sorunlara çözüm getiren bir yaklaşım içermektedir.
Kitaptaki komut tabloları Windows sürümünden alınmıştır. Windows sürümünün DOS sürümünden farklı olduğu kısımlar Windows başlığı altında tanımlanmıştır. Buradaki amaç, AutoCAD R12 sürümünün hem DOS hem de Windows sürümlerini birlikte anlatabilmek ve bilgilendirilen kullanıcı sayısını çoğaltmaktır.
Kitabın sonunda yer alan Komut Listesi Dizini sayesinde bir komut hakkında aradığınız bilgiye kolayca ulaşabileceksiniz.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757368489
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat