DGS Sınav Sistemine Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
DGS hazırlık kitabı uzman ve deneyimli bir yazar grubu tarafından titiz bir çalışma sonucunda hazırlanmış kaynak kitaptır. Adayların unutmuş oldukları konuları hatırlatmak açısından temel konular, örnek soru çözümleri, çözümlü testler, yanıtlı testler ve çıkmış sınav sorularına yer verilerek sınava eksiksiz olarak hazırlanmaları amaçlanmıştır.
Dikey Geçiş Sınavı (DGS); Meslek Yüksek Okulları ve açıköğretim önli-sans programları mezunlarının lisans programlarına dikey geçiş yapmalarını sağlamak için ÖYSM tarafından her yıl Temmuz ayında yapılan bir sınavdır.
DGS'de 80 sayısal ve 80 sözel sorularından oluşan bir yetenek testi uygulanmaktadır. Sınav tek oturumda 180 dakikalık bir zaman diliminde yapılmaktadır. Sayısal soruların kapsamında; sayılar, kümeler, bölünebilme kuralları, üslü ve köklü ifadeler, eşitsizlik, mutlak değer, çarpanlara ayırma, oran-orantı, denklem çözümleri, problemler, sayısal mantık, istatistik, grafik ve ge­ometrik kavramları içermektedir. Sözel soruların kapsamında; sözcük, cümle, paragraf, anlatım bozuklukları, şifre çözümü, çözümleme, noktalama işaretleri ve mantıksal akıl yürütmeyi kapsamaktadır.
Sayısal bölüm
Sözel bölüm
Çözümlü testler
Çözümlü örnekler
Yanıtlı testler
Çıkmış sınav soruları
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786051061634
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
616
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat