Olay Röportaj! Olay Kitap!
Milliyet'te 22 gün yazı dizisi olarak yayınlanan ve olay yaratan kitap!
Yeni eklemeler, tam röportaj metni, kendi makalelerinden derlemeler ve 32 sayfalık renkli fotoğraflar eşliğinde!
Ne Dediler
Mehmet Gündem, Fethullah Gülen'e bugüne kadar hiçbir gazetecinin sormadığı soruları sordu ve yanıtlarını aldı. Milliyet bu röportajı tam 22 gün boyunca yayınladı. Bir gazeteci olarak söyleşiyi okuduğumda içimin rahat olduğunu söylemeliyim.
-Mehmet Y. Yılmaz, Milliyet-
Bana göre son zamanlarda en çok yorumlanmaya değer iç gelişme Fethullah Gülen röportajlarıdır. Son dönemin en büyük gazetecilik başarısı olduğunu düşündüğüm Mehmet Gündem'in röportajı! İki olumsuzu bir arada çözerek büyük bir olumlu yaratmış ve Türkiye'yi bir konuda çok rahatlatmıştır.
-Cüneyt Ülsever, Hürriyet-
Fethullah Hoca'nın dünyasını paylaşmıyorum. Ancak görüşlerine saygı duyuyorum. Görüşlerini açıklaması beni korkutmadığı gibi, bu görüşleri benimseyecek kişilerin ülkenin geleceğini tehlikeye düşüreceklerine de inanmıyorum.
-Mehmet Ali Birand, Posta-
Mehmet Gündem, Fethullah Gülen'le yapılan onca röportaja rağmen, farklı ve seviyeli sorularla konuları derinlemesine açmış. Dış politika ile ilgilenenlere de, röportajın sunduğu birçok bilgi var.
-Erhan Başyurt, Zaman-
Mehmet Gündem'in Milliyet'te Fethullah Gülen'le yaptığı röportaj, İslam düşüncesindeki yenilenme dinamiklerini ortaya koyuyordu. Gülen'in çoğulculuk, demokrasi, bireysel hürriyetler, kadın hakları, bilimsel bilgi gibi kavramlara verdiği anlamlar, eski fıkıh ve kelam kitapları-nın çok ötesinde, yeni açılımlardır; bir 'tecdid'in, yani yenilenmenin ifadesidir.
-Taha Akyol, Milliyet-
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
Stok Kodu
9789752976092
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
405
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat