Her Pre-Test Self-Assessment and Review'un amacı tıp öğrencilerine belli bir temel bilimde (bu örnekte Fizyoloji) sahip oldukları bilgiyi özlü ve uygun şekilde değerlendirme ve gözden geçirme olanağı sağlamaktır. Verilen 500 soru Amerika Birleşik Devletleri Tıp Diploma Sınavı (USMLE) 1. Basamak'ta sorulan sorulara koşut güçlük derecesi ve sunum biçiminde hazırlanmıştır. USMLE 3. Basamak veya diplomanın güncelleştirilmesi sınavına girmek isteyen her klinik hekimi, bu kitabı bilgisini güncelleştirme çabasında iyi bir başlangıç olarak kabul edebilir.
Her soruya bir yanıt, bir paragraf açıklama ve uygun bir ders kitabı ve dergi makalesinden özgün kaynak sayfası eşlik etmektedir. Bu metnin son bölümünü izleyen bir kaynak listesi eklenmiştir.
Pre-Test'i kullanmanın etkin bir yolu belli bir bölümde her soruyu yanıtlamak için kendinize bir dakikalık bir süre tanımanızdır. Kitabı izlerken yanıtlarınızı her sorunun üzerinde işaretleyiniz. Bu yöntemi izleyecek olursanız Basamak sınavında kullanılan zaman sınırlarına da aşağı yukarı uymuş olursunuz.
Bölümdeki soruların tümünü tamamladığınızda yanıtlarınızı denetlemek ve açıklamaları dikkatle okumak için gereksindiğiniz kadar zaman harcayın. Hatalı yanıtladığınız sorulara ait açıklamalara özel bir dikkat sarf edin fakat her açıklamayı okuyun. Bu bölümleri hazırlayan yazarlar sorularla denetlenen bilginizi pekiştirmek ve desteklemek için bu açıklamaları kaleme almıştır. Ele alınan konu hakkında daha fazla bilgiye gereksinim duyarsanız kaynaklarda verilen kitaplara başvurup bunları inceleyin.
(Giriş)
Stok Kodu
9789753160933
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
322
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1998-01
Çeviren
Tuncay Özgünen,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat