Keşke ilkyardıma sadece hayatın en son gününde ihtiyaç duyulsa. Ne yazık ki ilkyardıma henüz 2 saat önce dünyaya gelen bir bebeğin de ihtiyacı olabilir. Okuluna giderken başına kiremit düşen 9 yasında bir yavrunun da. Umut beli 10 dakika için yalnızca sizsiniz.
İnsan- kurtarmak için cesaretten ve iyi niyetten önce bilgi gerekir. Biz Bursa'da görev yapan İki hekim Dr. Mehmet Cem Türkeş ve Dr. Ümit Özcan 1998 yılı Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında düzenlenen llkyaı Eğiticisi programına katıldık. Söz konusu bölümün ülkemizde yaygınfaştırmay çalıştığı ilkyardım eğitim programının parçası olarak 1998 yılından bu yan; meslektaşlarımızla birlikte yetişkinlere yönelik eğitimler vermeye başladık.
Elinizde tuttuğunuz bu kitapta 7 yıldır verdiğimiz eğitimlerin en temel ve özet bilgileri yer alıyor. İki yıl gibi bir süreçte oldukça hummalı bir çalışmanın sonucunda hazırlanan “İlkyardım Eğitimi El Kitabı“mız tüm ilkyardım gerektiren bilgilet bir mantık dizini içerisinde sunuyor. Bizler kitabımızda ilkyardım eğitiminiı gerekliliğine inanan okuyucularımıza farklı bir bakış açısı sunmayı hedefliyoruz.
Ne mutlu öğrenmek isteyenlere...
(Arka Kapak'tan)

Stok Kodu
9799752530385
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat