Bu kitabı okuduktan sonra evinizi yeniden gözden geçirmeye başlayacaksınız! Özellikle de köşe bucağı. “Onların“ sizi nasıl gördüklerini, sizin için ne planlar yaptıklarını hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz sayfaları çevirmeye başlayın... Kitaplık rafları arasında dünyaya gelen bu kitap kahramanları, yani böcekler, “okudukları“ kitapların etkisiyle, insana, hayata dair felsefi söylemler geliştiriyorlar. İsimlerini de roman kahramanlarından alıyorlar doğal olarak: Bismarck, Goethe, Cicero...
İçinde yaşadıkları evde memnun mesut günleri geçirirken, evin sahibi düzensiz, tembel Ira Fishblatt'ın yeni bir sevgili edinmesiyle evin tüm düzeni bozulur. Yeni sevgili Ruth'un evi daha yaşanılır bir hale getirmek için yaptığı temizlikler, mutfağın yenilenmesi böceklerin hayatını birden kâbusa çevirir. Ama böcekleri alt etmek hiç de sandığınız gibi kolay değildir.
Daniel Evan Weiss'in ironik ve dramatik tanımlamalarını bir araya getiren romanı yayımlandığı her ülkede çok ilgi gördü. Bu küçük yaratıkların bizim gibi “dev“lere karşı giriştikleri savaşa kayıtsız kalmanız mümkün değil!
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789759920258
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
323
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Çeviren
Gül Çağalı Güven,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat