Yürek Her Şeyden Ziyade Aldatıcıdır

%2
Yürek Her Şeyden Ziyade Aldatıcıdır,J. T. Leroy
Amerika'da ilk romanı Sarah yayımlandığında olağanüstü bir ilgiyle karşılanan J.T. LeRoy'un asıl kimliğinin Laura Albert olduğunun açıklanmasından sonra bakışlar bir kez daha yazarın kitapları Sarah ve Yürek Her Şeyden Ziyade Aldatıcıdır'a çevrildi.
Yürek Her Şeyden Ziyade Aldatıcıdır, okuyucuyu Amerika'da geçen bir yol macerasının karanlık kalbine götürüyor. Sürekli sevgili değiştiren bir anne ve onun kız kılığına sokup dükkanlardan hırsızlık yapmaya zorladığı yeniyetme oğlu arasındaki rahatsız edici ilişki satırlar boyunca sürüyor. Suiistimallerle dolu bir sevgi ve işlevsiz bir cinsellik, kalp kırıklığı ve kaybedilen masumiyete dair dehşet verici öyküler bunlar. LeRoy ya da asıl kimliğiyle Laura Albert harikulade düşgücü ve lirizmi ile, tekinsiz bir geçmişi bir kez daha bütünüyle tuhaf ve büyülü bir anlatıya dönüştürüyor.
LeRoy'un anlatımında öyle hakiki bir tutku, tutumluluk, duygusal derinlik ve lirik güzellik var ki çağdaş romandan beklemeye alıştığımız bütün sıradan kalıpların ötesine geçiyor.
Dennis Cooper
Dili daima taze, ruhu hiç kirlenmemiş.
New York Times
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789759920418
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
262
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Çeviren
Elif Berk,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat