Dünyayı Değiştiren 10 Yıl

%2
Dünyayı Değiştiren 10 Yıl,Server Tanilli

Liste Fiyatı : 12,50 TL
İndirimli Fiyat : 12,25 TL

Havale/EFT ile 12,10 TL
(Bu ürünü aldığınızda 12 puan kazanacaksınız)
   12

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Fransız Devrimi, kökenleri akımından, bir ulusun tarihinin ürünü; doğurduğu sonuçlar ise, hem Fraansa çapında, hem de dünya çapındaç Ulusal, bir o kadar da evrensel bir olay.
Tıpkı 1917 Ekim Devrimi gibi.
Ne getirdi Fransa'ya Devrim? Fransa içinde ve dışında, inatla sürdürdüğü kavga neydi? Ya geleceğe yolladığı mesaj?
Şu kadarını söyleyeyim: Fransız Devrimi, ortaya çıktığı yıllarla sınırlı bir olay değil; bir burjuva devrimi de olsa, yapısındaki özelliklerin sonucu olarak, sonraki yıllara da taşıyor etkileri ve bütün bir çağdaş tarihi kaplıyor. Çağımızı tanımak, bir bakıma başta onu tanımakla mümkün; Aydınlanma hareketimizi iyi kavrayabilmekse, Fransız Devrimi'ni yeterince anlamaktan geçiyor.
Devrim, köhnemiş bir dünyanın değerlerine karşı, insan hakları, eşitlik, akılcılık ve laiklik adınaydı. Bastille'i yıkanlar başta bunlar için yıktılar. Bizim de karanlık güçlere karşı nicedir sürdürdüğümüz büyük kavganın gündeminde önce bunlar yazılı değil mi? Fransız Derimi'nin sloganı şuydu; “özgürlük, eşitlik, kardeşlik!“ Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik düşmanlarının hâlâ kol gezdiği dünyamızsa bugünkü sloganımız da bu değil mi bir bakıma?
Fransız Devrimi günceldir de; okuyunuz göreceksiniz...
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944148177
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
218
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat