Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz?

%2
Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz?,Server Tanilli

Liste Fiyatı : 12,50 TL
İndirimli Fiyat : 12,25 TL

Havale/EFT ile 12,10 TL
(Bu ürünü aldığınızda 12 puan kazanacaksınız)
   12

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Demokrasi, hızlı bir yayılış içinde dünyada; onunla yarışır başka bir yönetim biçimi de yok; tek referans o! Bizimse, bir yarım yüzyılı aşkın süredir, gündemimizde; onun kavgasını yapıyoruz.
Nasıl bir demokrasi istiyoruz?
Halka, toplumu yönetecek onları belirleme olanağı sağlayan sıradan bir seçim oyunu mudur demokrasi; yoksa, ondan da önce, siyaset arenasında gerçek bir fikir özgürlüğünün örgütlenişi mi? Demokrasi, yurttaşların temel hak ve özgürlüklerle donatmanın arkasındadır; hayvanların haklaırnı da içerecek midir bu?
Sadece bir tartışma platformu mudur demokrasi; yoksa, daha da genişliğine, toplumun ve doğanın nimetleri kadar güzelliklerini de adilce bölüşme düzeni mi? Demokrasi, günümüzde ve dünyayı daha insanca yol açtığı umutlar yüzünden değil mi bu?
Sonra, demokrasinin dostları ile düşmanlarını seçmek, her zaman kolay olmasa da mümkündür yine de: Laik, ilerici ve demokrat güçler, onun -vazgeçilmez-bağlaşıklarıdır; peki ya “piyasa güçleri“, yani aslında tekelci kapitalizmin yağmacı güçleri için ne diyeceğiz?
Bu kitap, çağımızın gerçeklerinin yanı sıra, 200 yıla yaklaşan, “Aydınlanma“ hareketlerimizin verilerinden yola çıkarak bu sorulara eğiliyor; Türkiye'de demokrasinin yeniden kurulması kavgasında temel doğruların altında bir kez daha çizerken, kendimize özgü sorunlarımızı da belirtiyor. Okuyun göreceksiniz...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944148054
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat