Shakespeare Hikayelendirilmiş Bütün Eserleri

%2
Shakespeare Hikayelendirilmiş,William Shakespeare
Yanlışlıklar Komedyası - Biraz Yaz Gecesi Rüyası - Beğendiğiniz Gibi Hamlet - Romeo ve Juliet - Venedik Taciri - Yeter ki Sonu İyi Bitsin Kuru Gürültü - Veronalı İki Centilmen - On İkinci Gece - Kral Lear Fırtına - Macbeth - Othello - Hırçın Kız
(Ön Kapak)
Shakespeare, gelecek kaygısı taşımaksızın belli bir çağın seyircileri için yazdığı oyunları, sonra da yaşadı, dünyanın her yerinde bütün nesiller eserlerini okudu, oynadı. Böylelikle Shakespeare, bütün insanlığın mirası oldu.
Shakespeare'in dehası değişik özellikler gösterir. Eserlerinde tiyartodan beklenilen hazların her türlüsünü buluruz; sevimli ve değişik buluşlar, yapmacıklık, gerçekçilik, alaycılık, kahramanca uçarılık, lirik heyecan, trajik yücelik. Ayırca Shakespeare üslubuyla da en büyük İngiliz yazarı olarak kaldı; bu üslup güçlü ve imaj bakımından şaşılacak derecede zengindir.
Shakespeare, büyük trajedilerinde olağanüstü bir esneklik ve eşsiz bir telkin gücü yaratmayı bilmiştir. Shakespeare unutulmaz kahramanların yaratıcısıdır; bunlar bizim hayal dünyamıza canlı bir hayatın kişileri olarak sunulmuştur.
- Meydan Larousse -
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753379991
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-11
Çeviren
Elif Uras Akhan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat