Isıl Çevre Mühendisliği Esasları Ve Uygulamaları

%10
Sürdürülebilir Turizm Planlaması,Orhan Kuntay

Liste Fiyatı : 55,00 TL
İndirimli Fiyat : 49,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 49 puan kazanacaksınız)
   49

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
ÖNSÖZ
Bu kitap makina mühendisliği lisans öğrencilerinin Isıl Çevre Mühendisliği dersinde kullanmaları için hazırlanmıştır. Bu kitap, aynı zamanda Mekanik Tesisat uygulamalarında makina mühendislerine referans bir kitap olarak yardımcı olabilecektir. Kitapta, Mekanik Tesisat'ın ısıtma, havalandırma, soğutma ve klima sistemleri dallarında bilgi verilerek, ilgili tesisat projelerindeki hesaplamaların nasıl yapılacağı örneklerle açıklanmıştır.
Kitap, bir sömestirlik dersin ders kitabı olarak düşünülmüş ve öğrencilerin termodinamik, akışkanlar mekaniği ve ısı transferi bilim dallarında temel bilgisi olduğu kabul edilmiştir. Bu kitaptaki bilgiler, aynı zamanda makina mühendisliği bölümünde verilen ve Isıl Çevre Mühendisliğidersinin devamı niteliğindeki Isıl Çevre Sistemleri Tasarımı dersinin uygulamalarında da temel teşkil edecektir.
Kitapta ele alınan konu ve örnek problemler esas olarak, Prof. Dr. Mecit SlVRİOGLU'nun Isıtma ve Havalandırma, Klima ve Soğutma ile İsıl Çevre Mühendisliği derslerinde hazırladığı ders notlarına dayanmaktadır.
Kitabın birinci bölümünde, ısıtma tesislerinin sınıflandırılması yapıldıktan sonra merkez ısıtma tesislerinin kısımları, ısı kaybı hesabı ve sıcak sulu ısıtma tesislerinin projelendirilmesi üzerinde durulmuştur. Örneklerle ısıtma tesisatı hesaplan açıklanmıştır.
İkinci bölümde, havalandırma tesisatıyla ilgili olarak havalandırma usulleri, havanın hazırlanması, kanal şebekesi hesapları ve sıcak hava ile ısıtma tesisatı konuları ele alınmıştır.

Stok Kodu
9789756674239
Boyut
195-282
Sayfa Sayısı
127
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat