1966 - 2007 Değişmeyen Edebiyat Soru ve ÇözümleriSoru ve Çözümleri 1966-2007

%18
Öss Değişmeyen Edebiyat

Sınava girecek bir adayın yarışacağı alanı çok iyi tanıması, daha önce çıkmış sorularla tanışması sınavda başarılı olması için zorunludur. Biz “Değişmeyen Edebiyat Soru ve Çözümleri“ adlı kitabımızla siz gençlerin netlerini kısa sürede artırmayı amaçladık.
Kitabımız altı bölümden oluşmaktadır. Her bölümde önce, konularına ve soruların kendi içindeki benzerliklerine göre dağılımları yapılan sorular, daha sonra da bu soruların ayrıntılı ve öğretici cevapları yer almaktadır.
Değişmeyen Edebiyat Soru ve Çözümlerini hazırlarken ilk hedefimiz, aynı tarz soruları alt alta sıralayarak 42 yıllık sınav sürecinde değişmeyen konu başlıklarını, soru aralıklarını, konu sıklıklarını belirtmek ve birçok sorunun yıllarca, küçük değişikliklerle tekrar tekrar sorulduğunu göstermeye çalışmaktır. Böylece hızlı ve etkin soru çözme yeteneği de kazandırılmış olacaktır.
İkinci hedefimiz ise bu kitabı baştan sona inceleyen sınav adaylarının genel olarak edebiyat konularını tekrar etmesini sağlamaktır. Bu nedenle sorular cevaplanırken ayrıntılı olarak açıklamalar yapıldı. Cevaplarda dönem, sanatçı ve eser hakkında hem sorunun cevabına yönelik bilgi verildi; hem de ileride o konuyla ilgili karşılaşabilecekleri benzer sorular için muhtemel bir hazırlık sağlandı.
Değişmeyen Edebiyat Soru ve Çözümleri daha önce yayımlanmış benzer kaynaklardan farklılık göstermektedir. Öncelikle bu çalışma sadece edebiyat sorularını barındırması bakımından ilktir. Ayrıca ayrıntılı açıklamalarla genel tekrar niteliği taşıması bakımından da sahasındaki ilk örnektir.
Öğrencilerimiz için ciddi bir kaynak niteliği taşıyan eserimiz, edebiyat öğretmenlerimiz için de iyi bir arşiv olacaktır.Böyle bir esere sahip olan öğrenci neye, ne kadar vakit ayıracağını bilecektir. Bu bakımdan çalışmamızın sınava hazırlık yapan adaylar için faydalı olacağını düşünüyor ve başarılar diliyoruz.
Değişmeyen Edebiyat'ta soruların konularına göre ayrılmasının yanında, Konu Anlatım Düzenine Göre Sıralanmış Olması Sahasının İlk Ve Tek Örneğidir. Kitabımızı incelediğinizde, bir konudan sorulmuş çeşitli yıllardaki soruları yan yana göreceksiniz. Bu sorular sizleri düşünmeye zorlayacaktır. Çünkü bir konunun içeriğindeki her hangi bir bilginin farklı yollarla farklı zamanlarda da sorulmuş olduğu görülür. Bu da sizleri daha bilinçli çalışmaya zorlar.
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9789756146316
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İzmir
Basım Tarihi
2008-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat