Denizcinin Günlüğü 2008 Denizciliğimizin kendi içine gömülmüşlük halinin ötesine geçebilmesi sığ sulardan çıkıp, engin denizlere açılması, kendi denizlerimiz kadar "yedi denizlerdeki" kaynakların, kitapların, olayların bilinmesi ile tartışılması ile mümkündür. Denizcinin Günlüğü'nü üçüncü kez hazırlarken, günümüz sorunlarına dünya denizcilik kültürüne, tarihine örneklerle bakmaya çalıştık. Sunduğu tarihi kesit içinde, sınırlı da olsa, zihinlerde karşılaştırmalara olanak sağlayan "Günlük", çözüm arayışlarına eleştirel düzeyde katkıda bulunmayı da amaçlamaktadır. Denizcilikle ilgili konular sadece malzeme olarak değil, sorun olarak da görülürse, verilecek her bilgi, denizin daha fazla tanınmasına, denizciliğin sindirilmesine, gelişmesine yarayacaktır.
Günler kronolojisinde tecrübelerin, güneşin ve ayın hareketi ile ilgili bilgilerin ışığında günümüze ulaşan meteorolojik bilgiler (folklor) ile sistematik ve kapsayıcı olmadan farklı alanlardan seçilmiş örnekler yer alıyor.

Yılın her haftası için özel hazırlanmış, denizcilik kültürü ve tarihiyle ilgili ayrıntılı yazılar... Denizcinin Günlüğü 2008, Amatör Denizcilik Federasyonu, 9789759842611, Sezar Atmaca
Stok Kodu
9789759842611
Boyut
160-265
Sayfa Sayısı
112
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat