TV 8 Genel Yayın Yönetmeni Ali Süha Uyar ve aynı televizyonun yönetmeni Orhan Teoman Özdemir imzalı soluk soluğa okunacak bir El Turko macerası...Olmayan İmparatorluk Bizans. Bu tarih yanlışlığı neden devam ettiriliyor?

Bizans İmparatorluğu ismini kim, neden icat etti?

Bizans'tan, Konstantinopolis

Yeni Roma, İstanbul... Peki Çargrad? Üçüncü Roma...

...."11 Mayıs 330'da Bizans İmparatorluğu'nun başkenti ilan ettiğimiz ve Azize Meryem'e adadığımız Constantinopolis tam 1123 yıl 18 gün sonra Türklerin eline geçti.

500 yıldır onlarda. Geri almak için bir 500 yıl daha geçmesini beklemeye tahammülümüz yok..." El Turko bu lafa gülmedi. Aklına bir sürü devlet ve örgütünün bu konudaki ortak çalışmaları gelmişti. En başta da SMOM vardı.

....

Meryem Ana ve Mecdelli Meryem ile Anadolu topraklarına getirilen kutsal kase ve diğer emanetler 29 Mayıs 1453 günü Tabernaculum'daki sunağın üzerine dizilmişti. Türk askerleri Konstantinopolis'e girdikten sonra emanetlere ne oldu?

Kimlerin eline geçti?

Bugün kimler neden ve nerede bu emanetlerin peşinde?

El Turko, Arnavutköylü Niko'ya bakıp kutsal kasenin olduğu yere doğru yürüdü...

....

Londra'da işlenen esrarengiz cinayetlerle başlayıp Viyana'da gelişen olayların ve

Ayasofya'dan-Tekfur Sarayı'na, Sultanahmet'ten Adalar'a, İstanbul'un yeraltında ve yerüstünde yaşanan gerçeklerin yer aldığı, soluk soluğa bir El Turko serüveni sizleri bekliyor.
Stok Kodu
9789944410038
Boyut
150-200
Sayfa Sayısı
550
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat