Kıbrıs’ın Turuncusu

%18
Kıbrısın Turuncusu,Mehmet Hasgüler

Liste Fiyatı : 9,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,38 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Kıbrısın Turuncusu Bu kitabın en büyük zenginliği, Kıbrıs sorununu yaratan etkenlerin siyasal bilimler, antropolojik, sosyopolitik ve sosyo psikolojik yönlerinin değişik uzman kalemler tarafından ele alınmış olmasıdır. Hem kuramsal hemde deneyimsel eleştiri üzerine inşa edilen elinizdeki bu kitap tam anlamıyla Kıbrıslı bir sestir.

Dört Türk ve dört Rum yazarın makalelerinin yer aldığı kitapta, Kıbrıs sorununun oluşumundaki olgulara ve çözümündeki güçlüklere parmak basılarak çok boyutlu konu başlıkları kitabın çok yönlü bir çalışma olduğunu da gözler önüne seriyor.

Nicos Trimikliniotis, Ulus Ötesi Devlet: Çok Uluslu, Çok Kültürlü Federal Kıbrıs Vatandaşlığı Potansiyeli; Caesar V. Mavratsas, Kıbrıs Rum Kimliği ve Kıbrıs Nehir, Bir Köprü ve Bir Ölü Bölge; Andreas Panayiotou Sınır Tecrübeleri: Kıbrıs Solunun Vatanseverlik Anlayışını Açıklamak (Üzerine); Bakır Çağlar, Avrupa Birliği ve Kıbrıslı Türkler; Mehmet Hasgüler,Kıbrıs'ta karşılaştırmalı Eleştirel Yöntem Işığında Ulusçu Tatmin ve Siyasal denge Modeli; Ümit İnatçı, Kıbrıslı Türklerin Kuşatılmışlık Hali; Muhittin Tolga Özsağlam Kuzey Kıbrıs'ta Milliyetçi Akımlar Üzerine Düşünceler. Kıbrısın Turuncusu, Anka Yayınları, 9789756628454, Mehmet Hasgüler, Ümit İnatçı
Stok Kodu
9789756628454
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
255
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat