Ejderhanın OğluDragonvarld Üçlemesi 2

%5
Ejderhanın Oğlu,Margaret Weis
Ejderhanın Oğlu Ejderhaların Sahibesi'nde, politik hırsların ve açgözlülüğün, Ejderha Meclisi'nin insanları kendi başlarına bırakma kararını tahrip ettiği bir dünyayla tanıştırmıştı bizi Weis. Bu kararın ihlâl edilmesi, ilk akla gelenlerden çok daha fazlasını tehdit ediyor.
Hem insanlığın karşısındaki en büyük tehdit, hem de insanoğlunun yegâne kurtuluşu, şiddetten doğan ve farklı şartlarda yetiştirilen ikiz çocuklar.
Ormanda ve annesinin bir Amazon'u andıran aşığı Bellona tarafından yetiştirilen İnt ve kraliyet sarayında büyüyen Marcus.
Bu ikisini korumak, şiddetli iç çekişmelerin Ejderha Meclisi'ni tümüyle tahrip etmek ve tüm fani insanlar üzerine ateşin baskıcı hükmünü düşürmek üzere olduğu bu günlerde, kendini bir insan olarak gösteren ejderha casusu Draconas'ın omuzlarında.
"Weis'ın eserleri artık kesinlikle David Eddings ve Dave Duncan gibi duayenlerle eş seviyede ve yazar geleneksel fantastik öğeleri kullanarak mükemmel
bir eser sunuyor bizlere.
- Chicago Sun-Times-
Sıradışılığın dokunduğu, sıradışı bir hikaye...
- Publishers Weekly- Ejderhanın Oğlu, Dragonvarld Üçlemesi 2, Ankira Yayıncılık, Boğaç Erkan, Şeyda Aylin Gürses, 9789758387519, Margaret Weis
Stok Kodu
9789758387519
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-9
Çeviren
Boğaç Erkan, Şeyda Aylin Gürses
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat