Remix 1Yeni Sağlıklı Pratik Renkli Yemekler

Remix 1,Lale Apa
Remix 1 REMIX

Hayatı Daha Lezzetli Kılmanın 222 Yolu

Yayıncı Lale Apa ve Reklamcı Bedriye Renda Medina, yemek yapmaktan ve güzel sofralarda yemek yemekten hoşlanan ama zamanı kısıtlı olanlar için, hızlı, pratik, yaratıcı ve sağlıklı yemek tariflerinden oluşan REMIX isimli yemek kitabına imza attı.Kitap, yazarların günlük yaşamda kullandıkları ve uzun araştırmalar sonucunda çeşitli kaynaklardan derledikleri ve tamamını denedikleri yemek tariflerini içeriyor.Yemeklere uygun şarap önerilerinin yer aldığı REMIX'te çorbalardan tatlılara, sebzelerden hamur işlerine, sushi'den salatalara kadar 222 değişik tarif yer alıyor.

.........

Yemek yapmayı, yemek yemeyi, sevdiklerine güzel bir sofra sunmayı seven; zamanı dar, ama ufku geniş herkes için... Hızlı, pratik, yaratıcı ve çok keyifli yemekler!

Global ekonomiyle birlikte yükselen yeni yaşam tarzı, bugün yemek kültüründe de yansımasını buluyor. Dünyanın her köşesinden yerel ve etnik mutfakların en güzel, en çarpıcı tadları yepyeni bir sentez içinde buluşarak 2000'li yılların global mutfağını oluşturuyor.

REMIX geleneksel Türk mutfak kültürünün temelinden yola çıkarak, tüm dünyadaki akımın en gözde örneklerini de içine katarak, sizlere yepyeni bir karışım sunmakta: Sağlıklı, pratik, çağdaş ve estetik tarifler... Hem yerel, hem de evrensel

Balkabağı Çorbası, Buğday Salatası, İspanyol Omleti, Balıklı Makarna, Fırında Kereviz, Soya ve Ballı Somon, Sarımsaklı ve Biberiyeli Kuzu Budu, Malta Usulü Tavuk ve Tatlılar, Kek ve Kurabiyeler, çeşitli sos, dip ve marinadlar... REMIX'de yamek yapımını kolaylaştıran ve sunumunu zenginleştiren püf noktaları, yemeğe göre değişen şarap önerileri, birbirinden ilginç ve lezzetli tam 222 tarif var.

REMIX kolay anlaşılır, kolay uygulanır tarifleriyle sofranıza zengin lezzetler ve renkli bir estetik getiriyor. Remix 1, Yeni Sağlıklı Pratik Renkli Yemekler, Lale Apa, Bedriye Medina, 9789759219901, Apa Tasarım Yayıncılık ve Baskı
Stok Kodu
9789759219901
Boyut
235-190
Sayfa Sayısı
348
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-10
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat