“ileri derecede bağımlılık yaratan sayı geliştirme oyunu“
Japonlar çok fazla çapraz bulmaca yapmazlar. Onun yerine Su Doku çözerler. Her gün, trenlerde ve bekleme odalarında binlerce Su Doku çözülür. Daha basit bir şekli, 18. yüzyılda yaşamış İsveçli matematikçi Euler tarafından yaratılmış olan bulmacanın bugünkü şeklinin oradan kaynaklandığı sanılıyor. Bu kitaptaki tüm bulmacalar, bulmaca meraklısı ve eski Hong Kong hakimlerinden Wayne Gould tarafından yaratılmıştır. Su Doku ile Tokyo'da bir kitapçıda tanıştıktan sonra kendisi de bulmaca tasarlamaya başlayan Gould, onu The Times's getiren kişidir.
İnsanların son çılgınlığı, ileri derecede bağımlılık yaratan sayı yerleştirme oyuu. Çözmek için Matematik bilmenize gerek yok. Tek ihtiyacınız olan bir kalem.
Geleneksel çapraz bulmacalardan farklı olarak, Su Doku çözmek için belli bir dili konuşmanız gerekmiyor. Hatta teknik olarak, sayı saymasını bilmeniz gerekmez. Tek yapmanız gereken 1'den 9' a kadar olan tüm rakamları herhangi bir düzende, her sıraya (saoldan sağa) her sütunu (yukarıdan aşağıya) ve dokuz kareden oluşan her kutuya yerleştirmek.
Siz bunları çöze durun biz yenilerini hazırlıyoruz. Bir ayınız var, elinizi çabuk tutun.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756006047
Boyut
110-180
Sayfa Sayısı
100
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat