Belki gökyüzündeki bir uslanın kalemi, belki yer altında bir ressamın ince fırçası, birdenbire bir çizik atar gözüne kestirdiği bir kişinin yaşamına. Bu kalem veya fırça darbesinin nereden ve neden geldiğini, kimi nasıl seçtiğini asla bilemeyiz Bilinmezden gelir, incecik dokunuşu heyecan verir, yaşatacağı sevinç ve acıları hissettirmeden çizik atacağı noktayı belirler, boylu boyunca ve ipincecik uzanır, keskinleserek derinleşir ve o kişiyle birlikte birçoğunun yaşamını ortak noktadan keser ve yo n verir.
O andan sonra hiçbir şey eskisi gibi değildir artık ve asla olmayacaktır. Kişi çok sonradan olanları anımsarken "Şu küçücük olay nasıl da yaşantımı değiştirdi!" der. Başka bir çizgi yaşamını değiştirene dek yaşamı hep böyle kalacak sanır. Oysa, çok yakın veya uzak zamanda, o usta her yasama yepyeni çizgiler atacaktır
Yaşamın anlamı belki de bu ince çizgilerde gizlidir. Önem verilmeyen, birleştikçe devleşen o minicik olaylar belki de çekilecek çizginin haberini getirir. Belki de "Ah, bu gidiş hiç iyi değil. Başımıza gelecek var!" gibi sözler söyleyenler, bir önceki deneyimlerinden yaşamlarının yeniden değişeceğini hissedenlerdir.
Stok Kodu
9789944786638
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
112
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-5
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat