İtirafçı Bir Jitem'ci Anlattı...

%5
İtirafçı Bir Jitem'ci Anlattı...,Timur Şahin
İtirafçı Bir Jitem'ci Anlattı... Kitap, Kürtlere karşı kuralsız savaş yürütmek için kurulan JİTEM'i ve JİTEM'in kimi faaliyetlerini anlatıyor. Elinizdeki kitap, savaş suçu işlemiş infaz mangaları ve onlara emir verenlerin iddianamesi niteliğindedir.
Bu kitapta itirafçı, JİTEM'in ilk çekirdek kadrosunda yer alan, Binbaşı Cem Ersever ile cinayet planları yapan Abdulkadir Aygan'ın kirli savaş itiraflarını okuyacaksınız. Cinayetlerin korkutuculuğu kadar, ilişkiler ağını, gazeteciden polise, askeri komuta kademesine kadar uzanan kirli ilişkiler ağını da burada göreceksiniz.

En önemlisi düşük yoğunluklu savaş stratejisinin uygulandığı 1990'lı yıllarda devlet eliyle kurulan savaş örgütü JİTEM'in ilk kez resmi belgelerini bulacaksınız. Yürütülen kirli savaşın en önemli yöntemlerinden biri olan 'faili meçhul cinayetler' in miladı olarak kabul edilen Vedat Aydın cinayeti, yine Kutlu Savaş'ın Susurluk Araştırma Raporu'nda devletin işlemekte pişmanlık duyduğu belirtilen Musa Anter cinayetiyle ilgili delil niteliğindeki ifşaatları yer alıyor. İtirafçı Bir Jitem'ci Anlattı..., Aram Yayınları, 9789758242979, Timur Şahin, Uğur Balık
Stok Kodu
9789758242979
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat