Mucize Öyküler Arjantinli ünlü golfçü Robert de Vincenzo, yine bir turnuvayı kazanmış, ödülünü alıp kameralara poz vermiş ve kulüp binasına gidip oradan ayrılmak üzere hazırlanmıştı.
Bir süre sonra binadan çıkıp otoparktaki arabasına yürürken yanına bir kadın yaklaştı. Kadın, başarısını kutladıktan sonra ona çocuğunun çok hasta ve ölmek üzere olduğunu anlattı. Zavallı kadının hastane masraflarını ödemesi olanaksızdı.
Kadının anlattığı öykü de Vincenzo'yu çok etkilemişti, hemen cebinden bir kalem çıkarttı ve turnuvadan kazandığı paranın bir miktarını yazdı çek defterine. Çeki kadının eline sıkıştırırken de ona;
Umarım bebeğinin iyi günleri için harcarsın dedi.
Ertesi hafta kulüpte öğle yemeği yerken, profesyonel golf derneğinin bir görevlisi yanına eğilerek; otoparktaki görevli çocuklar geçen hafta turnuvayı kazandıktan sonra yanınıza bir kadının geldiğini ve onunla konuştuğunuzu söylediler bana, dedi. De Vincenzo, evet anlamında başını salladı. Evet dedi, Görevli, size bir haberim var. O kadın bir sahtekardır. Üstelik hasta bir çocuğu da yok. Sizi fena halde kandırmış arkadaşım. De Vincenzo; yani ortada ölümü bekleyen bir bebek yok mu' dedi.
Hayır, yok dedi görevli
İşte bu, bu hafta duyduğum en iyi haber dedi De Vincenzo ve mutlulukla gülümsedi.

Gerçek hayatta yaşanmış ve insanların hayatlarına mucizeler katan onlarca öykü bize yaşadığımız her anın bir mucize olduğunu hatırlatacaksa kendileri de birer mucize olmazlar mı' Mucize Öyküler, Ares Kitap, 9789756174272, Deniz Karanfil
Stok Kodu
9789756174272
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat