1957 yılında Trabzon'un Asrin kazası Elmaalan köyünde doğdu. İlkokulu Elmaalan İlkokulu'nda bitirdi. Ortaokulu Trabzon - Arafilboy Maşatlık Ortaokulu'nda, liseyi de Trabzon Lisesi'nde 1975 yılında bitirdi.
1974 - 1975 yıllarında gelip döndüğü İstanbul'a 1976 yılında küçük bir iş hayatıyla yerleşti. 1978 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ne girdi. Pr. Özdemir Altan resim atölyesinden 1984 yılında yüksek ressam olarak iyi derece ile mezun oldu. Yazar, şair Hilmi Yavuz'dan uygarlık tarihi dersleri aldı.
Sanat çalışmalarını İstanbul ve Trabzon'da kurduğu mütevazı sanat evlerinde şevkle, zevkle, heyecanla, sanata, insanlara hizmet aşkıyla sürdürmeye çalışmaktadır.
Resim,şiir, fotoğraf ve tüm sanat dallarını severek yaşamakta, duygu ve birikimlerini becerebildiğince dışa yansıtıp insanlarla paylaşmak istemektedir. Güzellikler paylaşıldıkça çoğalır, sıkıntılar paylaşıldıkça azalır gerçeğine inanıp bunu eylemine yansıtma. Çok sevdiği şiiri de aralıksız sürdürmektedir. Resim yaparken verdiği arayı şiirle, şiir yazarken hislerini resimle renklendirip biçimlendirmektedir. Fotoğrafı, tarihi veya sanatsal objeleri hem resimde kullanmayı seviyor, hem de sanatsal nitelikli belgeler olarak değerlendiriyor.
Şiiri resmin harfleşmiş, kelimeleşmiş, cümleleşmiş hali gibi görmekte, resmi ise şiirin biçimlendirilip renklendirilmiş ve değişik bir boyut kazandırılmış hali gibi algılamaktadır.
Stok Kodu
9789944444897
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-09
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat