Hayati Yalanlar Basit GerçeklerKendini Aldatmanın Psikolojisi

%33
Hayati Yalanlar Basit Gerçekler,Daniel Goleman
Hayati Yalanlar Basit Gerçekler "Hayati Yalanlar, Basit Gerçekler" kendimizi aldatma yollarının etkili bir analizi. Daniel Goleman en özel ilişkilerimizi günlük yaşantılarımızı ve ortak gerçeklerimizi, olayların acı verici iç yüzlerini ve kötü anıları gömmek suretiyle nasıl çarpıttığımızı açığa çıkartmak için, beyin fonksiyonlarından sosyal dinamiklere dek bütün delil türlerini kaynak olarak kullanıyor. Kendini aldatma psişik olarak kendimizi korumayı ifade eder ve bu, bir toplumun tamamının katıldığı bir hayatta kalma oyunudur. Fakat kendini aldatma bazen zararsız olabildiği gibi bazen de tehlikeli ve ölümcül olabilir. Bu kitap psikolojik varlığımızın merkezinde yer alan bir konu hakkında hem meydan okuyan sorular sormakta, hem de bunları açıklamaktadır.

"Okuyucuyu, sorgulaması düşünmesi ve yeni biçimlerde görmesi için baştan çıkaran, yaratıcı, meydan okuyan ve yeni düşüncelere temel atan bir kitap."
-Psychology Today-

"Daha ileri incelemeler için çok geniş bir saha sunan ve yeni düşüncelere temel atan bir kitap. Hem genel okuyucular, hem de davranış bilimleri ile uğraşan uzmanlar bu kitabı açık, eğitici ve aydınlatıcı bulacaklar."
-The New York Times-
(Arka Kapak) Hayati Yalanlar Basit Gerçekler, Kendini Aldatmanın Psikolojisi, Arion Yayınevi, 9789755710754, Daniel Goleman
Stok Kodu
9789755710754
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
416
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat