Oyunumuzun başkahramanı zenginler zengini Aydın Tuna, ülkenin en başarılı iş adamlarından biridir. Onun yaşamı para ve güç üzerine kuruludur. Bir gün iyileşmez bir hastalığa yakalandığını öğrenene kadar... Yakup Almelek, kurgusunda o bildik ikilemi güncel bir şekilde yeniden oluşturuyor, sağlık olmadığında para ve güç ne işe yarar? çaresizliğinde bunu fark eden Aydın Tuna, kendine özgü yaklaşımıyla yaşamını baştan düzenliyor.
Kendini yeniden ve eski hatalarından arınmış bir şekilde var etme çabasıyla sağlık arayışını birleştiriyor.Ogüne kadar görmediği küçük şeylerin yaşamında birdenbire anlam kazanması ve geçmişe yönelik bir hesaplaşma duygusu, onu İtalyanın Sicilya adasına sürüklüyor, burada kendisini hiçbir servetin ve bilginin veremediği mutluluğun, sağlığın ve aşkın, küçücük bir köydeki mütevazi pansiyonda beklediğini bilmeden...
Neredeyse iktidar sembolü hâline gelmiş, her şeye muktedir olduğunu zannettiği eski yaşamında kalmadığı, o çemberi insanca bir yönelişle kırdığı için emellerinin üzerinde bir noktaya ulaşıyor.
Stok Kodu
9789750164903
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat