"Yaşam içerisinde bu kadar etkin - her ne kadar biz bu etkiyi çok dolaylı algılasak veya çoğu zaman hiç farkında olmasak da- bir yer kaplayan böyle bir alan, doğası gereği edebiyat için de çekiciydi. Bu konuda sayısız roman, öykü, makale yazıldı. Bazı yazarlar sadece bu konuda ün sahibi oldular. Bazıları da yazdıklarının nesnesi olan konunun bir aracı olarak kullanıldılar.

1. Dünya Savaşı'ndaki istihbarat çalışmalarından, 2. Dünya Savaşı'ndaki Hitler karşıtı faaliyetlere... Hindistan'ın kaderini belirleyen İngiliz casuslarına... IRA itirafçılarından Çarlık Rusyası'nın balo salonlarına kadar uzanan; değişik yazarlardan seçilmiş 23 güzel öykü."

Kendilerine karşı olanların "Casus" kendileri için çalışanların "Gizli Servis" elemanı sayıldığı bir dünyaya, birbirinden değişik yazarların kalemlerinden çıkmış öykülerle yapılacak bir yolculuğa ne dersiniz? Bu, gerilim, hırs, inanç, aşk ve ölüm gibi insanın yüzyıllar boyunca temel konularını da içeren, birbirinden değişik kalemlerden keyifli bir yolculuk!

Stok Kodu
9789755710860
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat