Değişim çok hızlı. Hayat, önümüze durmadan yeni sorunlar çıkarıyor ve yeni çözümler talep ediyor. Eski reçeteler ve çözümler, koşullar değiştikçe bir işe yaramıyor. Her soruya özgün cevaplar bulmak gerekli.
Değişim, beynimizin yeniden örgütlenmesini gerektiriyor. Koşullar değiştikçe, düşüncelerimizin odak noktasını da değiştirmek zorundayız. Beynimizdeki ufuk, düşüncelerdeki özgürlük ve esneklik ile genişleyince ilk adımı atmış olacağız. Amerikalılar'ın “mental mobility“ dedikleri zihinsel hareketlilik sayesinde değişimin şifresini çözmek kolaylaşacak.
“Değişim Kültürü“nde zihinsel özgürlük ve esneklik için bazı ipuçları bulabilirsiniz. Yazıların konusu ise, iş ve hayat kültürü. Kitapta günlük hayatta karşılaşılan sorunlar hakkında yazılar da var, vizyon ve strateji üzerine yazılar da...
Yazarın, 10-15 dakikada okunacak bir yazıda, ele alınan soruna çözüm bulma gibi bir iddiası yok. Ancak yazılarda, analitik düşünceye, dirence ve cesarete bir çağrı var.
Yazıların satır aralarında ise, değişime yönelik alabildiğine pozitif bir yaklaşımın izlerini göreceksiniz. Bu, bir kişisel tercih değil. Çünkü değişime meydan okuyacak güç ve zihinsel hareketlilik, ancak pozitif bir yaklaşımın sıcaklığında yeşerebilir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799757582662
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
258
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat