Yıllar süren iç savaşın ardından, Ayrılıkçılar Cumhuriyet'i çözülmenin eşiğine getirmiştir. Cumhuriyet'i korumak bahanesiyle iktidarı kendi elinde toplamak için sözde güvenlik önlemlerini günbegün artıran Yüce Şansölye Palpatine Jedi Konseyi'nin denetimini de ele geçirmek için harekete geçer. Şansölye ile Jedi Konseyi arasında kalan Seçilmiş Kişi Anakin Skywalker büyük aşkı Padmé'nin öleceğine dair bir kehanet düşü gördüğünde çözülmez bir ikilemin içine düşer.

Öte yandan, savaşı bitirmek ve demokrasiyi tekrar tesis etmek için çabalayan Jedilar, Obi-Wan Kenobi'yi Ayrılıkçılar'ın generali Grievous'u yakalamaya gönderir. En yakın dostu ve akıl hocasının yokluğunda karanlık fısıltıların ve korkulu düşlerin pençesinde yalnız kalan Anakin, tüm galaksinin kaderini etkileyecek, tehlikeli bir yolda adım adım ilerlemektedir. Sonunda içindeki büyük sevgi kaybetme korkusuyla zehirlenir ve hırsa yenik düşer. Yıkıntılardan yükselen Darth Vader Darth Sidious'la birlikte Cumhuriyet'e son darbeyi indirir.
Tatooine'den gelen çocuğun içindeki iyilik karanlığın içinde derin bir uykuya dalarken umut sevgiden doğan iki bebeğin avuçlarında serpilmeyi bekleyecektir artık.
Matthew Stover göz kamaştıran savaş ve düello sahneleri, derinlikli karakter çözümlemeleri, sahici diyaloglarla örülü usta anlatımıyla efsaneyi yazıda tamamlıyor ve kuşaklardır cevap bekleyen nice soru yanıtına kavuşuyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789759050191
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-01
Çeviren
Onur Kaya,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat