Karanlığın Kuşatması Drizzt Do’urden’in Maceraları 3.Kitap

%25
Karanlığın Kuşatması,R. A. Salvatore
“Drowların geleceği varsa göreceği de var!“ İşte böyle diyor Mithril Salonu Kralı Bruenor Battle-hammer, drowların saldıracağını haber aldığında. Bir koşuşturmaca sarıyor cüce madenlerini. Tüneller kapanıyor, savunma planları yapılıyor, zırhlar dövülüyor, silahlar bileniyor ve herkes savaşa hazırlanıyor. Drowlar geliyor. Diyarların en korkulu, en şeytani ve en acımasız ırkı; karanlığın ölümcül temsilcileri; Karanlıkaltı'nın hünerli efendileri. Kara elfler şimdi yüzey dünyasında da hakimiyet kurmaya niyetliler ve koca bir ordu toplayıp yürüyüşe geçiyorlar. Mithril Salonu'nu fethetmek için.
Aynı zamanda, tanrılar arasında çıkan çekişmeler sonucunda zorlu bir süreç başlıyor. Büyüler bozuluyor, avatarlar dünyada dolaşıyor ve bir karmaşa sarıyor Diyarları.
Mithril Salonu için yapılacak savaş çetin, kanlı ve uzun olacak. Drowlar ve köleleri, cüceler ve özgür halklara karşı. Peki kim kazanacak? Zaferin bedeli ne olacak? Umutlar dar tünellerde dolaşan beş yoldaşa bağlanmışken, kuşku ve hainlik, Drizzt ile dostlarının belki de en büyük silahı olacak.
Ve dostlar yine çarpışacak maceranın tam kalbinde; kılıçla, baltayla, yayla ve en önemlisi yürekle. “Tüm iyi halkların iyiliği için. . .“
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758518586
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
300
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-09
Çeviren
Ali Seval,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat