Güz Alaca Karanlığının Ejdarhaları

%20
Güz Alaca Karanlığının Ejdarhaları,Tracy Hickmen
Güz Alaca Karanlığının Ejdarhaları Margaret Weis, Missouri'de dogup, büyüdü.
İlk kitabı, çocukken mahalledeki mezar taşlarından etkilendiği Frank ve Jesse James kardeşlerin biyografisiydi. Missouri Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık bölümünü bitirdi. Bir yayınevinde ondört yıl süreyle editörlük yaptı. Daha sonra fantastik kurgu ve rol yapma oyunları konusunda tüm dünyada öncülük yapan TSR Inc. şirketine kurgu editörü olarak katıldı. Burada Tracy Hickman'la birlikte Ejderha Mızrağı Öyküleri üçlemelerini yazdı. Margeret Weis, halen Wisconsin'de yaşamaktadır.
Tracy Hickman, 1955'te Salt City Utah'da doğdu. İki yıl Endonozya'da misyonerlik yaptıktan sonra gençlik aşkıyla evlenmek için Utah'a geri döndü. TSR Inc.'de oyun tasarımcılığı yaparken Margerat Weis'la ortak kitaplar yazmaya başladı. Tüm Ejderha Mızrağı dünyası rol yağpma oyunları onun eseridir.
Weis, Hickman ikilisi Ejderhamızrağı ile ilgili dokuz kitap yazdıktan sonra, birlikte Bantam/Spectra yayınevi için yeni ''en çok satan'' kitaplar yazmaya devam ettiler. Bunlar arasında yedi kitaplık Deatgate Cycle en önemlisi sayılabilir. Weis, ayrıca kendi başına, dört kitaplık fantastik bir galaksiyi konu alan, Star of the Guardian serisini de yazdı. 1995 yılında ikili Yaz Ateşinin Ejdarhaları adlı romanla Kyrnn' e göre geri döndüler.
Ejderhamızrağı destanı, New York Times tarafından defalarca ''en çok satan'' kitaplar listesine girdi. Tüm dünyada şu ana kadar 10 Milyon adetten fazla satan Ejderhamızrağı serisi, Almanca, Fransızca, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe ve İbranice'ye çevrilmiştir. Güz Alaca Karanlığının Ejdarhaları, Arkabahçe Yayıncılık, Çiğdem Erkal İpek, 9789759427504, Tracy Hickmen
Stok Kodu
9789759427504
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
412
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-5
Çeviren
Çiğdem Erkal İpek
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat