Html & Xml Yeni Başlayanlar İçin

%24
Html & Xml Yeni Başlayanlar İçin,Michael Morrison
Html & Xml Yeni Başlayanlar İçin Yeni başlayanlar için HTML ve XML ile köprü metni işaretleme dilini (HTML) ve genişletilebilir işaretleme dilini (XML) kullanmayı kolay yoldan öğrenin! Gündelik dilde yazılmış bu kılavuz, Web sayfaları oluşturmanın ve Web verilerini alıp vermenin gizemini kaldırmak için, uygulamalı yaparak öğrenme yaklaşımını kullanır. İlk Web sayfanızı oluşturup yayımlayarak HTML etiketlerini kullanmada ilk deneyiminizi kazanın; sonra da göz alıcı efektler, çoklu ortam, stiller, etkileşimli devingen öğeler ve çok daha fazlasını ekleyerek Web sayfalarınızı şenlendirin. XML'i ve diğer yeni Web dillerini kullanarak, Web üzerinden her tür veriyi alıp vermek için kolay yolları keşfedin. Web tarayıcılarından XML belgelerini görmek için stil sayfaları oluşturmada deneyim kazanın. Bu kitapla, site ziyaretçilerini afallatan sayfalar kodlamayı hemen öğreneceksiniz.

Web kodlamasının temelleri hakkında her şeyi öğrenin!

- HTML yazmaya başlayın: Metin biçimlendirme, sayfaları görüntülerle süsleme ve köprülerle bağlama gibi sayfa oluşturma temellerine girin.
- Temellerin ötesine geçin: Görüntü eşlemler oluştararak gezinmeyi basitleştirme, sayfalara tablolarla düzen verme, formlarla bilgi toplama, çoklu ortam tümleştirme, en yeni grafiksel araçları kullanma ve sayfalarınızı yayımlama gibi daha gelişmiş yöntemlerde uzmanlaşın.
- Sayfalarınıza stil ekleyin: Stiller ve stil sayfalarıyla Web sayfalarınızı renklendirmeyi keşfedin ve devingen stillerle sayfalarınıza canlılık getirin.
- Sayfalarınızı etkileşimli yapın: Görsel süzgeçler, geçişler, olay tepkiler ve daha birçok özel efekti dinamik HTML ile (DHTML) oluşturmayı öğrenin.
- XML ve diğer dillerden yararlanın: Her türlü Web bilgisini açıklayabilen özel etiketler oluşturmak, Extensible Stylesheet Language (XSL) still sayfaları oluşturmayı öğrenmek ve genişletilebilir HTML'i (XHTML) kullanmayı keşfetmek için XML'i nasıl kullanacağınızı görün.
(Arka Kapak) Html Xml Yeni Başlayanlar İçin, Michael Morrison, 9789755093000, Arkadaş Yayınevi, Faruk Çubukçu
Stok Kodu
9789755093000
Boyut
185-235
Sayfa Sayısı
384
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-09
Çeviren
Faruk Çubukçu
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat