Bu roman, memlekette son üç-beş yıldır cereyan eden hadiseleri anlatan bir politik-kurgu'dur. Üstelik bu kitapta geçen olaylar tamamen değil kısmen doğrudur. Çünkü yazar bu doğruları anlatabilmek için yer yer sahte belgelerden yararlanmıştır. Ama Bin Bir Gece Masallarından gelip kitaba misafir olan Şehrazat'ın bir kara kaşına bir kara gözüne dünya malının değer olduğu, işte bu bir hakikattir. Ayrıca kitapta sırlar dünyasının kapıları açılmakta, mesela Ortadoğu'da olup biten her şeyin sırrının ABD Başkanının sahip olduğu üç ismin ortasındaki W harfinde yattığı ifşa edilmektedir.
Peki Şamil bıyığını çekiştirirken burnunu niye karıştırıyor? Vakkas, Oğuzhan Müftüoğlu'na ve Ufuk Uras'a neden kızıyor? İşte bu soruların cevapları yanı sıra, Tayyip Erdoğan'ın Beyaz Parti'den Beyaz Saray'a uzanan serüvenleri de var... Yazarın hücre arkadaşı ressam Tebernüş de baş rollerde oynuyor.
Polisiye, gerilim, şiddet, ideoloji, siyaset, aşk, macera hepsi bu kitapta.
Her şey, bir gece vakti yazarın kapısının zilinin çalınması ve “merkez“e götürülmesiyle başlıyor... Hayali sorguda hakikatler çarpışıyor.
Hayırlı okumalar...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789755095202
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat