Bundan Böyle Ayşe, Sevtap Atasever'in kalemiyle Leyla Tekül'ün hayatını anlatıyor. Leyla Tekül hakkında çıkan gazete kupürleriyle zenginleştirilmiş kitapta, Leyla Tekül'ün Viyana'dan Kanada'ya, Leyla'dan Ayşe'ye giden yolculuğu konu ediliyor.
Viyana Devlet Konservatuarı'nda tiyatro ve müzikal eğitimi alan ve ikincilikle mezun olan yetenekli Türk kızı Leyla Tekül, özlemle döndüğü ülkesinde önce reklamcılık ve seslendirme sanatçılığı, derken ekran karşısına geçti. Günlerle Gelen, Yüksek Ökçeler, Leyla Tekül Haber Show, Kaynama Noktası programları birbirini izledi. Beste yapan, şarkı söyleyen, piyano çalan, üç dil bilen çok yönlü bir sanatçıydı. Ardından kısa bir siyaset serüveni geldi.
Ama ne yaptıysa kendini gösteremedi Leyla. Tutunamadı bir türlü. Kaybolup gitmek üzereydi ülkesinde. Ve bir gün, yeni bir geleceğe yelken açmaya karar verdi. Leyla'yı ve ülkesini geride bırakarak, Bundan Böyle Ayşe olarak yaşayacağı Kanada'ya doğru uçtu.
Bir anıları kalmıştı ardında, Sevtap Atasever'in kitaba dönüştüreceği anılar. Atasever'in şiirsel bir anlatımla yazdığı bu kitabı beğeninize sunuyoruz.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
Stok Kodu
9789755093444
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
112
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat