Nlp Sözlüğü J. O'Connor isimli NLP konusunda alim bir zat, 1989 yılının Ağustos ayında Kaliforniya şehrinde üç yüz kişilik seçkin bir gruba, NLP üzerine, sadece üç dakika süren bir seminer vermişti. "Bayanlar baylar" diye başlamıştı sözlerine, "Yaşam yolculuğunda başarılı olabilmeniz için sadece şu üç şeyi hatırlamanız yeterlidir:"
Tahtaya şu üç terimi yazmıştı: Outcome (Ulaşmak İstediğiniz sonuç), Acuity (Duyusal Keskinlik) ve Flexibilitiy (Esneklik).
Sonra dinleyicilere dönerek şu açıklamayı yapmıştı:
"İlk olarak ne istediğinizi bilmelisiniz. Her durumda, her koşulda ulaşmak istediğiniz sonuç hakkında açık bir fikriniz olmalı. İkinci olarak duyularınız keskin ve açık olmalı ki, kendinize olanlara dikkat edebilesiniz. Meditasyon yaparak bunu geliştirebilirsiniz. Üçüncü olarak arzu ettiğiniz sonucu elde edene kadar yöntemlerinizi değiştirecek, değişimi sürdürebilecek bir esnekliğe sahip olmalısınız. Hepsi bu."
Sonra kendisini izleyenleri saygıyla selamlayıp seminer salonundan çıkmış, gitmişti. Nlp Sözlüğü, Armoni Yayınları, 9789758523405, Adem Özbay, Cengiz Erengil
Stok Kodu
9789758523405
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
157
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-1
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat