İstanbul, Ankara, İzmir Devlet Opera ve Balelerinde 1960´dan bu yana 4702i aşkın prodüksiyonda dekor ve kostüm tasarımları, eskizler, maketler, çizimler, sayısız sahne fotoğrafları, sanatçılar, eleştiri, inceleme yazıları, dökümanlar ve yüzlerce sahne sanatçısı.
İstanbul, Ankara, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Dormen, A.S.T. , Kenter, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatroları, Ankara Meydan Sahneleri, Deve Kuşu Kabare, Ankara Deneme Sahnesi, Tiyatro Ayna, Yeditepe Oyuncuları, Egemen Bostancı Müzikalleri, Erlangen, Nancy, Aspendos, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Festivalleri.
50 yıllık bir belgelik. Yıllar sonra bir tiyatro öğrencisi, bir araştırmacı, bir yazar, bir meraklı bu kitabı bir belgelik bir arşiv olarak kullanabilecektir. Adı geçen bir çok gazete ve dergi bugün yayımlanmıyor. Eleştirmenlerin, yazarların bazıları hayatta değil. Bazı opera, bale , tiyatro sanatçısı veya sahne gerisi çalışanı artık yaşamıyor. Hepsini saygı ile anmak için bir belgelik oluşturuyor. Çok unutkan olan günümüz insanı için bir "hatırlatma" dosyası yerine geçebilir. Çok sayıdaki bu yapıtların yanı sıra Türk Sahne Sanatlarının gelişmesine ter akıtarak katkılarda bulunan tüm bu isimlere "Dekor ve Kostümlü Anılar" bir selam olsun. Yüzlerce sanatçıyı, eleştirmeni, gazeteciyi bir o kadar da tasarımı kapsayan bir kitap.
Stok Kodu
9789944249980
Boyut
215-310
Sayfa Sayısı
296
Basım Yeri
Balıkesir
Basım Tarihi
2010-6
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat