Lider ve Takipçileri Günümüzde, organizasyonların amaçlarını gerçekleştirebilmesi için en önemli değişkenlerden birisinin "Liderlik Süreci ' olduğu konusuyla ilgili çok sayıda araştırma yapılmıştır. Liderlik alanında son dönemde yapılan ampirik çalışmalarda; bu süreçte lider değişkenine etki eden organizasyon yapısı, kültür, işin yapısallık derecesi gibi çok çeşitli çevre faktörü ve bunların sürece katkıları ele alınmıştır.

Bu çalışmada ise; liderlik sürecinin en temel değişkenlerinden birisi olan izleyicilik (astlık) kavramı ele alınmıştır. Nasıl bugüne kadar liderlerin sınıflandırılmasına yönelik çok çaba sarf edilmiş ise; izleyicilerin (astların) sınıflandırılmasının da mümkün olup olamayacağı araştırılmıştır.

Çalışmada öncelikle; liderlik sürecinin günümüzde geldiği noktayı tespit etmek üzere tarihsel gelişimi içerisinde liderlik teorileri ele alınmış, izleyicilik kavramının bu süreç içerisindeki yerinin belirlenmesinin ardından organizasyonlarda izleyicilik çeşitleri ve buna etki eden değişkenler bütünleştirici bir yaklaşımla teorik olarak incelenmiştir. Lider ve Takipçileri, Asil Yayın Dağıtım, 9799758784911, Akif Tabak
Stok Kodu
9799758784911
Boyut
136-210
Sayfa Sayısı
117
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat