Siyasi ve Hukuki Olarak Avrupa Birliği

%17
Siyasi ve Hukuki Olarak Avrupa Birliği,Mehmet Sabir Aydın

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu çalışmaya, Avrupa Birliğinin de içinde bulunduğu uluslararası politikanın aktüel tartışma konuları çerçevesinde bir bölümle başlanmış, Avrupa Birliği başlı başına ve uluslararası politikadan ayrı bir örgüt olarak ele alınmamıştır.
Bu çalışmada, kurumlar ve işleyişleri hakkındaki tespitlerde görüşlere değil, doğrudan tanımlayıcı hukuk hükümlerine isnat edilerek, tanımlamalarda tartışmasız doğrular belirlenmeye çalışılmıştır. Bu belirlemelerde Prof. Dr. Enver Bozkurt ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özcan ile Yrd. Doç. Dr. Arif Köktaş'ın Avrupa
Birliği Temel Mevzuatı esas almıştır. Mevzuatın Maastricht öncesi temel hükümleri hakkında da, Avrupa Topluluğunca 1987 yılında Fransızca olarak yayımlanmış olan “Traites İnstıtuant les
Communautes Europeennes - Edition Abregee“ isimli mevzuat hükümlerine dayanılmıştır. Yorumlarda diğer kaynaklardan yararlanılmıştır.
Sonuç itibarıyla, bu kitapta Türkiye'nin üye olmak istediği Avrupa Birliği oluşumunun tarihi gelişimi ve bu tarihi sürecin geliştirdiği değerler çerçevesinde doğru algılamasının sağlanması amaçlanmıştır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9786055868055
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
313
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat