Autocad 2007 ile Tasarım ve Modellemeİle Tasarım ve Modelleme

%17
Autocad 2007,Mahmut Gülesin
Bir makina parçasının imalatı yapılmadan önce tasarlanıp 2B teknik resimlerinin çizilmesi ve 3B olarak tasarlanması gerekir. Artık tüm çizim ve tasarım işlemleri CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) programları ile yapılmaktadır. Elle çizim özel artistik tasarımlar hariç, hemen hemen hiç kullanılmamaktadır.
AutoCAD dünyada ve Türkiye'de çok yaygın olarak kullanılan bir CAD programıdır. AutoCAD kullanılarak parçaların 2B teknik resimleri çizilebilir, ölçülendirilip tarama işlemleri gerçekleştirilebilir. AutoCAD' in 2B çizim komutları çok daha fazla geliştirildiği için diğer CAD programları ile çok uzun sürede yapılabilecek 2B çizimler AutoCAD ile çok daha kolay ve hızlı olarak yapılabilmektedir.
AutoCAD' in 3B katı modelleme komutları yardımı ile parçaların katı modellerini oluşturmak, bu modeller üzerinde düzeltme işlemleri desteği ile de karmaşık modeller oluşturmak mümkündür. Katı modellerden teknik resim görünüşleri çıkartabilmekte ve yüzey modelleme komutları kullanarak yüzey modeller oluşturulabilmektedir.
Hazırlanan bu kitap AutoCAD 2007' yi hiç bilmeyenlerin kendi başlarına çizim ve tasarım yapabilecekleri şekilde bol uygulama resimleri ile ve çok farklı bir anlatım yöntemi ile anlatılmıştır. Ayrıca komutlar çok detaylı bir şekilde anlatılarak AutoCAD' te uzmanlaşmak isteyenler içinde başvuru kitabı olabilecek bir yapıda hazırlanmıştır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944135726
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
1106
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat