Meleklerin KüllerindenGünahkar Bir Irkın Yasaklanmış Mirası

%25
Meleklerin Küllerinden,Andrew Collins

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Mitolojide melekler çok güzel ve zeki varlıklardır -şehvet ve kibirden dolayı inayetten düşmüş ulaklar...
Eski dini metinler Gözleyenler olarak bilinen meleklerin ölümlü kadınlarla nasıl birleştiklerini, kadınların Nefilim olarak bilinen dev soyunu nasıl doğurduklarını anlatır. Sözü edilen kitaplar bu fiziksel varlıkların insanlığa yasak sanatları, bilimleri -Büyük Sel ile onların yok olmalarına yol açan günahları- nasıl öğrettiklerinden de bahseder.
Bu öyküler gerçekte neyi yansıtıyorlardı? Cennetin Gözleyenleri veya melekler aslında kimlerdi? Andrew Collins, Gözleyenler'in günahının arkasındaki efsanelerin, aslında insan-meleklerin normal insanlarla ilişkilere girdiği çok eski bir çağdaki gerçek olayların zaman içinde solmuş anıları olduklarını gösteriyor. Tüm Ortadoğu bölgesini kapsayan araştırmasında yazar, tarih sayfalarında yitip gitmiş bir zamanların kudretli ırkının izlerini sürüyor.
Uzun, beyaz saçlı, engerek yüzlü olarak betimlenen bu insan meleklerin Mısır kökenli olduğunu, son Buzul Çağında Nil kıyısında kurulan diğer megalitik anıtların yanında Büyük Sfenks'i de yapmış olduklarını iddia ediyor.
“Heyecan veren, gerçekten entelektüel bir çalışma. Andrew Collins insan uygarlığının gizemli kökenine ilişkin, çok önemli yeni gerçekleri kamuoyuna sunuyor.“
Graham Hancock
...Tevrat'taki Eden dünyasını tarihin gerçek ışığının altına getiren büyüleyici bir çalışma. Daha sonra yapılacak araştırmalar ve zaman Collins'in “Türkiye'nin doğusundaki dağlarda tarih öncesi zamanda varolmuş gelişmiş bir kültür olduğuna“ ilişkin iddiasını doğrulayacaktır. Eğer bunda haklıysa bu kitap uygarlığın beşiği hakkındaki çalışmalara en büyük katkıyı sunan bir eser olacaktır.
David Rohl, Mısırolog, Bir Zaman Testi kitabının yazarı.
Çok ikna edici bir biçimde, Andrew Collins, Batı uygarlıklarının kökeni hakkında yeni ve güçlü teoriler ileri sürüyor. Bu önemli edebi katkı, Kürt ve Yakın Doğu tarihini konu alan enine boyuna araştırılmış önemli iddia bizi daha uzun yıllar düşündürmeye devam edecek.
Mehrdad Izady, New York Üniversitesi Yakın Doğu Tarih Profesörü Kürtler -Bir El Kitabı kitabının yazarı.
“Meleklerin Küllerinden, yerli yerinde terimlerle yazılmış, kılı kırk yaran bir araştırmanın süzgecinden geçmiş bir çalışma. Çok eski bir zaman dilimini kapsıyor, yabana atılmayacak kadar önemli bir olayı gün ışığına çıkarıyor.
Andrew Collins'in ayrıntılı araştırması bu kitabı alanının referansı yapmakla kalmıyor, dayandırdığı nedenler ve üslubuyla mutlaka okunması gereken kitaplardan biri haline getiriyor.
John Sassoon, Mezopotamya çalışmaları uzmanı Sumer'den Kudüs'e isimli kitabının yazarı.
Stok Kodu
9789758637195
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
476
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-08
Çeviren
Zafer Avşar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat