Açık Öğretim İlahiyat Arapça 2. Sınıf Yardımcı Kitabı hazırlanırken temel Arapça gramer bilgisinin bilinmesi gereği göz önüne alındı. Konu anlatımlarında ve alıştırmalarda yeri geldikçe birinci sınıf konularına dönülerek öğrencilerin temel bilgileri hatırlamaları sağlandı. Konu anlatımlarında ders kitabı değil, Arapça gramer yapısı esas alınarak mümkün olduğunca ayrıntıdan uzak bir şekilde, konu ile ilgili olan veya bilinmesi gereken kurallar örnekleriyle verildi.
Edebî metinlerin, şiirlerin ve ileri derece karmaşık cümlelerin bulunduğu, gramer kuralları bakımından bir anlamda Arap edebiyatına girişi teşkil eden ders kitabı, bu çalışma ile anlaşılır ve çözülür hale gelecektir. Birinci kitabın gramer kurallarını bir daha gözden geçirdikten sonra Açık Öğretim İlahiyat Arapça 2. Sınıf Yardımcı Kitabı ile yapılacak bir hazırlık, sınavlarda başarıya ulaşmayı sağlayacaktır.
Kitap, Açık Öğretim İlahiyat öğrencilerine yapacağı kazanımın yanında, kelimelerin cümle içinde nasıl kullanılacağını belirleyen kurallar bilgisini kazanmayı sağlayarak açıklanmak istenilen konunun veya belirtilmek istenilen düşüncenin doğru olarak ifade edilmesine vesile olacaktır. Sonuç olarak basit cümle yapısı öğrenildikten sonra karmaşık cümlenin, esaslarının ve içeriğindeki özel kelime ile
Stok Kodu
9789944283076
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat