Açık Öğretim İlahiyat 1. Sınıf Yardımcı Kitabı öncelikle İlahiyat Önlisans Programına devam eden öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen Arapça kitabını anlamalarını ve sınavda başarılı olarak mezun olmalarını sağlamak amacıyla kaleme alındı. Okuma parçaları ve alıştırmaların tamamı harekelenerek Türkçe çevirileri anlaşılır biçimde ve metne bağlı kalınarak hemen altına yazıldı. Alıştırmaların ve soruların çözümleri ikinci renkte cümle içine veya yanına uygun biçimde yerleştirildi.
Gramer konuları ders kitabında ele alındığı şekilde değil, Arapça gramer yapısına göre açıklandı. Bu nedenle kurallar, özellikle alıştırmalar bölümünde örnekleri bulunan, ancak ders kitabının konu anlatımında bulunmayan ayrıntıları içerecek şekilde düzenlendi. Kitap, gramer bilgilerini örneklerle açıklayarak; kısa, özlü ve Arapça metinlerde sıkça karşılaşılan ayrıntıları da içerecek şekilde oluşturuldu. Aynı zamanda, Arapça öğrenenlerin gramer konularındaki eksiklerini gidermeleri veya yanlış bilgilerini düzeltmeleri için de önemli bir kaynak olma özelliğini taşıyacak yapıda düzenlendi.
Kitabın hem İlahiyat Önlisans Programındaki öğrencilere, hem de Arapça gramerini öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere mühim bir destek olacağı ümidini taşımakta; bu alandaki önemli bir boşluğu dolduracağına inanmaktayız.
Stok Kodu
9789944283069
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat