Stalin, Eisenhover, Truman Hitler, Roosvelt, De Gaulle Ford, Clemenceau, Churchill Tarihi Değiştiren Başarısızlıklar

%25
Tarihi Değiştiren Basarısızlıklar,Donald S. Besore
Tarihte iz bırakmış, bugün artık 'Büyük Adam' diye bilinen kişilerin analarının karnından böyle doğmadıkları biliniyor elbette. Ama bunun da ötesinde bazıları hayatta çok farklı yollar izlemeye çalışmışşa... Hatta hayli uğraşıp didinmelerine rağmen bu ilk tercihlerinde başarılı olamadıktan sonra başka yollara sapmış ve işte o zaman 'Büyük Adam' olmuşlarsa... Bu durumda ortaya ilginç yaşam öyküleri çıkabilir. İşte bu kitap bu tür çarpıcı 'Büyük Adam' örneklerinden oluşuyor.
Papaz olmaya kalkışıp devrimci olan da var, ressam olmaya kalkışıp tarihin gördüğü en büyük zalimlerden biri olan da... Boksör veya çiftçi olmaya uğraşıp çok farklı yerlerde karar kılanlar olduğu gibi, basit bir öğretmen olarak başlayıp devlet başkanlığına uzanan merdivenleri bilinçli bir şekilde tırmanan ve sonra da zirvede başı dönen, gözü kararanlar da var.
Stalin'den Hitler'e, De Gaulle'den veya Henry Ford'da kadar bazılarını çok iyi bildiğiniz, bazılarını ise belki de pek tanımadığınız bu kişilerin her birinin insanlığa iyi hizmet ettiğini ileri sürmek mümkün değildir. Ama hepsinin olağandışı kişilikleri ve deneyimleri olduğu kesindir ve her birinin yaşamından çıkarılacak önemli dersler bulunduğuna kuşku yoktur.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758337590
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
143
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Aslı Kutay,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat