Rhode Island Blues İki Kıta, İki Kadın, Kuşak, İki Aşkİki Kıta, İki Kadın, Kuşak, İki Aşk

%25
Rhode Island Blues,Fay Weldon

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Kadınlarla erkekler arasındaki savaşları, ezilen cins olarak kadınların sorunlarını temel alan kitaplarıyla tanınan Fay Weldon bu kitabıyla bir tür ateşkes yaparken yine kadınları anlatıyor. Ve o bilinen sivri dili ve hiciv dolu üslubuyla farklı kuşaklardan kadınların dünyalarını ve çatışmalarını anlatırken yine Anglo-Sakson toplumuna en sert eleştirileri yöneltmekten elbette geri kalmıyor.
Biri İngiltere'de Londra'da, diğeri ABD'de Rhode Island'da yaşamakta olan iki kadının, ama esas olarak da 34 yaşında bir film editörü olan Sophia'dan çok 83 yaşındaki büyükannesi Felicity'nin etrafında gelişen olaylarla aile, aşk, seks, yaşlılık ve ölüm üzerine çeşitli aykırı düşünceler sergileyen Fay Weldon okuru yine başka bir dünyaya götürüyor.
Londra'da yaşamakta olan Sophia ne kadar normal, ne kadar sıradan bir kadın olsa da, Rhode Island'daki büyükannesi Felicity hiç de sizin büyükannenize benzeyen bir kadın değildir. Üç kez evlenen ve sonuçta kendisine kalan mirasla hayli zengin olan Felicity bu dünyada biricik akrabası olarak bildiği torunu Sophia'dan daha çok yaşama bağlıdır. Connecticut'ta oturduğu evi satarak bir yaşlılar evine yerleşmesi daha renkli, daha hareketli bir yaşam arayışından başka bir şey değildir.
83 yaşından sonra aşık olacak kadar cesur ve geleceğe umutla bakan Felicity'nin sadece torununa değil herkese söyleyeceği lafı vardır...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758337477
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Nihan Vural,
Kapak Türü
Standart
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat