Aydınlanma Nedir? Başkalarını anlamak bilgeliktir.
Kendini anlamak aydınlanmadır.
-Lao Tse

Aydınlanma nedir? Bu soru varoluşun anlamını arayan insanlar tarafından tarih boyunca sorulmuştur. Böyle bir anlayışa sahip olmak mutlulukları için o denli değerli, o denli önemli görülmüştür ki, her yaştan erkek ve kadın karşılaştıkları zorluğa, yokluğa ve dahası zaman zaman toplum tarafından dışlanmalarına karşın, kendilerini yalnızca bir yanıt bulmaya adamışlardır. arayışları 'kendi'nin bilgisine duydukları açlık tarafından yönlendirilmiştir: Ben kimim? Neden burdayım? Nerede gidiyorum? Yaşamın anlamı nedir? Bunların tümü şu temel sorunun yanlarıdır:
Aydınlanma nedir?
Bilinç ve tinsel gelişim alanlarında ünlü bir araştırmacı ve yazar olan John white, bu kitabında dünyanın en saygın tinsel öğretmenlerini biraraya getirerek bu temel soruya yanıt arıyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)

Kitapta makaleleri bulunan yazarlar: Richard Bucke, Alan Watts, Aldous Huxley, Evelyn Underhill, Huston Smith, Allan Cohen, J. Krishnamurti, Satprem, John White, Sri Aurobindo, Lex Hixon, Roger Walsh, Gopi Krishna, Dane Rudhyar, Da Love-Ananda, Ken Wilber Aydınlanma Nedir, Kolektif, 9789758297177, Ayna Yayınevi
Stok Kodu
9789758297177
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
345
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat