Brunswick Delileri "Özgürlüğümü ve yenilenme aşkımı köstekleyen herşeyi koparıp atmak hakkımdır. Bu hakkımı kullanıyorum ben.!

"Hayır, sen özgürlüğünü buduyorsun! Elini koparıyorsun! Yaratıcılığın mimarını, dilini koparıyorsun! İnsanın konuşan ilk dilidir el! Atılımın ve felsefenin atasıdır el!"

Elena'yı derinlemenin şaşkınlığını tadıyordu Hasan. Yanıtlamakla, direnmek arasında bocalıyordu. İyi dinleyenin sözü, isabetli mayalanır, özleşirdi.

"İnsanın sorumluluk duygusunu, inisiyatifini, yaratma hırsını sınırlandırması kadar kötü bir şey yoktur. Gatic'ten kaçışın bir yolu mu bu yoksa'"

Hançerlenmiş gibi irkildi Hasan. Elena'nın misillenme ve yıkma psikozu içine girdiğini düşünürdü. Mermer bir sütuna benzetti boynunu kadının. Çatışınca daha bir güzelleşen garip tipler sınıfına soktu o'nu.

"Bunun niçin yaptığımı anlatamam sana. Anlatmak istesem de anlatmam. Roma mitolojisindeki Alimona'yı bilir misin' Ana rahmindeki bebeğin filizlenip gelişmesiyle ilgilenen tanrıçadır. Sol elimi anamın lanetiyle besledi. Alimona. Benden önce, göbek bağıma dolanmış bir durumda doğan sol elimdir." Brunswick Delileri, Babek Yayınları, 9789757026182, Muzaffer Oruçoğlu
Stok Kodu
9789757026182
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
374
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat