Zennettiğiniz Gibi Değil

%25
Zennettiğiniz Gibi Değil,Attila Duman
Güneydoğu bildiğimiz bir coğrafya elbette. Özellikle Cumhuriyet dönemi sonrası çeşitli nedenlerle bölgede başlayan ve gelişen olaylar, sadece bölgeyi değil tüm ülkeyi zaman zaman kaotik bir süreçle karşı karşıya bırakmakla kalmadı, aynı zamanda ekonomik ve politik yaşamın dinamiklerinde de çeşitli açmazların oluşmasına yolaçtı.

Kitabın yazarı Attila Duman; Karadenizde doğmuş, o bölgenin kültürel dokusundan beslenmiş, ortayaşının tam da ortasında öğretmenlik mesleğine geçiş yaparak, görev yapmak üzere bölgeye doğru kalbinde bir derin sızıyla yola çıkmış bir Türkiye vatandaşıdır.

Yazar bu yolculuğunun öncesinde zihninde yarattığı Doğu imajı ile doğuda görev yaptığı ilk yıllarda ve sonrasında oluşan doğu ve doğulu imajını kıyaslayarak, bilinen coğrafyanın bazı bilinmezlerine ışık tutuyor ve bölge insanı ile ilgili veri niteliğinde bilgilerle birlikte, bölgenin sosyal yapısı üzerine çözümlemeler de sunarak, bu çözümlemeleri güncel sosyal-siyasal verilerle birlikte değerlendirmenin gerekliliğine işaret ediyor.
Stok Kodu
9789756421551
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat